Mayıs 25, 2018

Eğitim Programları

Medya Akademi, dijital pazarlama, sosyal medya, basın ve halkla ilişkiler alanında 2015’ten bu yana eğitim, seminer ve atölye çalışmaları düzenlemektedir. Alanında uzman isimlerin koordinatörlüğünde Ankara, İstanbul ve Bursa’da yapılan güncel eğitim, seminer ve atölye programlarımıza aşağıdaki listeden erişebilirsiniz.

Medya-Akademi-Sosyal-Medya-Çalışması

Sosyal Medya Uzmanlığı Programı

Medya Akademi “Sosyal Medya Uzmanlığı Seminer Programı”, katılımcılara teorik bilgi ve uygulama deneyimi sunar. Teorik bilgilerle, katılımcılara sosyal medya uzmanlığı alanında gerekli bilgi birikimi sağlanır. Uygulamalarla, katılımcıların deneyimlerini geliştirmesi amaçlanır. Gerekli teorik bilgi ve uygulama deneyimi kazanan katılımcıların, kendi çalışmalarını da yaparak piyasada ihtiyaç duyulan sosyal medya uzmanlığı talebini karşılamaları amaçlanmaktadır. Sınırlı katılımcı sayısı ve uzman eğitici kadrosu ile bu amaca ulaşmak 4 haftalık eğitim programı ile mümkün olabilmektedir.

Medya-Akademi-Dijital-İçerik-Editörlüğü-Çalışması

Dijital İçerik Editörlüğü Programı

Medya Akademi “Dijital İçerik Editörlüğü Programı”, katılımcılara teorik bilgi ve uygulama deneyimi sunar. İçerik Yazarlığı (Content Writer) olarak da bilinen Dijital İçerik Editörlüğü (Dijital Content Editor) pozisyonunun tanımlanması ve sınırlarının çizilmesini, Metin Yazarlığı (Copywriter) pozisyonundan ayrıldığı noktaların ve ondan aldığı desteklerin belirlenmesi, dijital bir içerik üretirken hangi aşamalardan geçileceği ve bu aşamalarda ne gibi yollar çizileceği hususu, sosyal medyada, web site ve bloglarda, mail marketing uygulamarında nitelikli, kalıcı ve hedef kitleye yönelik içeriğin nasıl üretileceğinin irdelenmesi, kavranması ve uygulanması hususları amaçlanmaktadır. Gerekli teorik bilgi ve uygulama deneyimi kazanan katılımcıların, kendi çalışmalarını da yaparak piyasada ihtiyaç duyulan Dijital İçerik Editörlüğü ve İçerik Yazarlığı talebini karşılamaları amaçlanmaktadır. Sınırlı katılımcı sayısı ve uzman eğitici kadrosu ile bu amaca ulaşmak 2 haftalık eğitim programı ile mümkün olabilmektedir.

Video-Kurgu-Egitimi-Ankara

Video Kurgu Uzmanlığı Sertifika Programı

Medya Akademi “Video Kurgu Uzmanlığı Sertifika Programı”, katılımcılara teorik bilgi ve uygulama deneyimi sunar. Sertifika programının amaçları şunlardır:

- Video kurgu kavram ve mantığını anlamak,
- Kompozisyon kuralları ve bu kuralların kurgusal olarak önemleri hakkında bilgi vermek,
- Video kurgusu yaparken dikkat edilmesi gerekenleri öğretmek,
- Kamerada çekilmiş görüntünün kurgu ortamına aktarılmasını sağlamak
- Uygulamalı olarak kurgu programını (Edius) tanıtmak,
- Proje oluşturmak ve saklamak, kurgu elemanlarını (video, ses, grafik) oluşturmak, seçmek ve projeye dahil etmek,
- Görsel kurgunun içinde sesin önemini kavramak,
- Katılımcıların varsa kendi çalışmalarını kurgulayabileceği bir deneyim yaratmak.

Gerekli teorik bilgi ve uygulama deneyimi kazanan katılımcıların, kendi çalışmalarını da yaparak piyasada ihtiyaç duyulan video kurgu uzmanı ve editörü ihtiyaçlarını karşılamaları amaçlanmaktadır.

Medya-Akademi-Diksiyon-Çalışması-2

Etkili İletişim ve Diksiyon Programı

Medya Akademi "Etkili İletişim ve Diksiyon Programı", katılımcılara teorik bilgi ve uygulamalarla güzel ve etkileyici konuşma, iletişim deneyimini bir arada sunar. Teorik bilgilerle, katılımcılara diksiyon ve etkili konuşmayla ilgili gerekli bilgi birikim sağlanır. Uygulamalarla, katılımcıların diksiyonlarını düzeltmelerine yardımcı olarak, günlük ve iş hayatlarında, topluluk karşısında daha etkili ve güzel konuşma yapmaları sağlanır. Gerekli teorik bilgi ve uygulama deneyimi kazanan katılımcıların, diksiyonlarıyla Türkçeyi daha doğru kullanarak doğru ve etkin iletişim kurabilmeleri, toplum içinde özgüvenlerini ortaya koyabilmeleri, daha saygın ve kabul gören bireyler olmaları, topluluk karşısında kendilerini rahat ve en iyi şekilde ifade edebilmeleri amaçlanmaktadır.

Medya-Akademi-Web-Tasarım-Çalışması

WordPress ve Web Tasarımı Programı

Medya Akademi “WordPress ve Web Tasarım” Programı, katılımcılara teorik bilgi ve uygulama deneyimini bir arada sunar. Teorik bilgilerle, katılımcılara internet, WordPress ve web tasarımla ilgili gerekli bilgi birikimi sağlanır. Uygulamalarla, katılımcıların WordPress içerik yönetim sistemini (CMS) kullanarak web sitesi oluşturması ve kurdukları web sitelerini kendilerinin yönetmesi sağlanır. Gerekli teorik bilgi ve uygulama deneyimi kazanan katılımcıların, kendi çalışmalarını da yaparak piyasada ihtiyaç duyulan web tasarım ve WordPress uzmanlığı talebini karşılamaları amaçlanmaktadır.

Medya-Akademi-İnternet-Haberciliği-Çalışması

İnternet Haberciliği Programı

Medya Akademi “İnternet Haberciliği Seminer Programı”, katılımcılara teorik bilgi ve uygulama deneyimi sunar. Teorik bilgilerle, katılımcılara internet haberciliği alanında gerekli bilgi birikimi sağlanır. Uygulamalarla, katılımcıların deneyimlerini geliştirmesi amaçlanır. Gerekli teorik bilgi ve uygulama deneyimi kazanan katılımcıların, kendi çalışmalarını da yaparak piyasada ihtiyaç duyulan internet haber editörü ve muhabir talebini karşılamaları amaçlanmaktadır. Sınırlı katılımcı sayısı ve uzman eğitici kadrosu ile bu amaca ulaşmak 4 haftalık eğitim programı ile mümkün olabilmektedir.

İnternet Radyoculuğu ve Podcast Programı

Medya Akademi “İnternet Radyoculuğu ve Podcast Seminer Programı”, katılımcılara teorik bilgi ve uygulama deneyimi sunar. Teorik bilgilerle, katılımcılara internet radyoculuğu ve podcast alanında gerekli bilgi birikimi sağlanır. Uygulamalarla, katılımcıların deneyimlerini geliştirmesi amaçlanır. Gerekli teorik bilgi ve uygulama deneyimi kazanan katılımcıların, kendi çalışmalarını da yaparak, ilk podcast yayınlarını gerçekleştirebilmeleri hedeflenmektedir. Canlı yayın olarak gerçekleştirecekleri internet radyoculuğu ise, bu seminerin ikinci temel amacıdır.

Özel Eğitim Talepleri Hk. 

Medya Akademi, özel talep doğrultusunda Türkiye genelinde eğitim ve seminer programları düzenlemektedir. Özel eğitim talepleri ile verilecek eğitimlerimiz: “Bilişim Hukuku“, “Adobe Photoshop“, “Adobe Illustrator“, “Edius“, “YouTube ve Video Blog“, “Podcast Yayıncılığı“, “Instagram“, “Profesyoneller İçin Medya İlişkileri” ve “Fotoğrafçılık“.